28. 05. 2024

Josef Váňa: Malý velký muž v sedle

Josef Váňa je jméno spojené s legendou. Jméno, které platí po celém světě za symbol vynikajícího jezdeckého umění a odvahy. Narodil se 20. října 1952 ve Slopném ve Zlínském kraji a od dětství projevoval neobyčejný talent pro jezdecký sport. Ačkoli letos oslaví 72. narozeniny, do důchodu se nechystá a svým životním elánem a energií, kterou kolem sebe šíří, strčí leckterého, o polovinu mladšího muže, do kapsy svých rajtek.

Ze Slopného do celého světa

Když potkáte Josefa Váňu nebo si pustíte ze záznamu jeho nejslavnější dostihy, řekli byste, že se tento muž musel na koni zákonitě narodit. A nebyli byste daleko od pravdy...

Svou kariéru v sedle začal již v mladém věku. První úspěchy začal sbírat na amatérských dostizích, kde brzy upoutal pozornost výjimečnou jezdeckou technikou a nezlomnou vůlí. Jeho postup do profesionálního světa byl nevyhnutelný a brzy se stal dominantní postavou českého jezdectví.

Pardubice si zamiloval, Velkou pardubickou pokořil 8x!

Nepřemožitelným šampionem se nestane každý a Váňa to dokázal. S více než 2000 starty je jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii českého i světového dostihového sportu. Jeho jméno je spojeno s několika nezapomenutelnými momenty, jako je třeba jeho vítězství ve Velké pardubické steeplechase, nejnáročnějším dostihu v České republice, kterého se zúčastnil celkem 15x a 8x jej dokázal vyhrát. Naposledy v neuvěřitelných 56 letech!

Vliv na český dostihový sport

Josef Váňa není jen šampionem, je inspirací pro mnoho mladých jezdců a fanoušků dostihového sportu. Jeho odhodlání, odvaha a nezlomná vůle překonávat překážky ho staví do role vzoru pro další generace. Jeho kariéra je důkazem toho, že tvrdou prací a odhodláním je možné dosáhnout neuvěřitelných úspěchů. Jeho příběh vypadá jako vystřižený z hollywoodského filmu o splněném snu, o to fantastičtější je poznání, že vše je pravda a Josef Váňa byl, je a bude jedním z nejúžasnějších lidí, který se kdy vyšvihl do sedla.

Je pro nás velkou ctí vzít si pana Váňu na triko, které sám pokřtil dne 25. května 2024, symbolicky při prvním kvalifikačním dostihu Velké pardubické sezóny 2024.

Výtěžek z prodeje triček jde na podporu hiporehabilitace. Konkrétně na financování hiporehabilitace pro  klienty, kteří se nacházejí v tíživé rodinné finanční situaci a zároveň koupí trička finančně podpoříte  organizaci Apolenka z.s., která služby hiporehabilitace poskytuje.

 

 

Kupujte na www.cityzenwear.cz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram